Inwestowanie w motocykle zabytkowe

Zakup motocykla zabytkowego niesie ze sobą ryzyko, że inwestycja się nie powiedzie. Tym, którzy zakochali się jednak w tych pięknych motorach trudno przekonać, że zakup ten może się nie opłaca. Opłaca się choćby dlatego, że codziennie rano możemy schodzić do piwnicy, by podziwiać „naszego stalowego rumaka”. O motocyklu marzy zapewne każdy mały ale i większy chłopiec. Czasem marzenia te nie mijają i dorośli panowie mają „bzika” na punkcie motocykli. Co więcej współcześnie już nie tylko panowie chcą posiadać motor. Panie coraz częściej też okazują się wielkimi miłośniczkami zabytkowych maszyn.

Myślisz o tym, by zakupić zabytkowy motor, nie wiesz, czy ta inwestycja jest opłacalna? Koniecznie przeczytaj nasz mini poradnik. Dowiesz się z niego wielu przydatnych informacji, które będziesz mógł wykorzystać w życiu. Pamiętajmy, że kupno każdego pojazdu a szczególnie motocykla zabytkowego wiąże się z dużym ryzykiem. W miarę upływu czasu może się również okazać nietrafioną inwestycją i dużym problemem.

Co radzimy? Przede wszystkim podejdź do zakupu z dystansem. Chłodno oceń sytuację, przeanalizuj oferty, nie bierz pierwszej lepszej. Kolejna sprawa: zdecyduj się już wcześniej na konkretny model (możesz wybrać kilka). W ten sposób zawężasz możliwości, oszczędzasz czas i nerwy. Poczytaj możliwie jak najwięcej o serwisowaniu danego modelu, jego zaletach i technicznych wymaganiach. Zapisz na kartce na co powinieneś zwrócić uwagę podczas oglądania konkretnego egzemplarza.

Nie szukaj na siłę okazji. Najczęściej oferty: pilne i atrakcyjne to po prostu oferty nieprawdziwe. Właściciel na siłę chce pozbyć się problemu (choć to nie jest regułą). Nawet jeśli poszukujesz motocykla, który będzie stary, zawsze zwracaj uwagę na fakt, by posiadał on potrzebną dokumentację. Nieustannie miej na uwadze fakt, że w przypadku motocykli zabytkowych dużo ważniejszą sprawą od ich ceny jest kompletność pojazdu. Jak się okazuje wcale nie trudno kupić zabytkowy sprzęt nadający się tylko i wyłącznie na złom. Nawet części zniszczone mają dużo większą wartość niż ich zamienniki bądź nawet ich brak. Jeśli będzie brakowało jakiegoś elementu, może się okazać, że jego zdobycie będzie graniczyć z cudem.

Bardzo ważny jest również stan pojazdu. Nie oszczędzaj czasu na dokładnym sprawdzeniu stanu technicznego. W tym celu dokładnie przejrzyj motocykl, zobacz czy nie jest gdzieś uszkodzony, czy ma wszystkie elementy. W ten sposób będziesz miał ogólny ogląd tego ile może kosztować konserwacja i naprawa sprzętu.