Muzea i wystawy oldtimerów

Jeśli jesteś fanem starych motocykli koniecznie nie powinieneś się tego wstydzić, ponieważ w żadnym wypadku nie jest to powodem do wstydu. Co więcej wiele osób podobnie jak Ty kocha stare, wysłużone motocykle i są dumne z tego powodu. Naturalnym jest, że jeśli fascynują cię oldtimery to chcesz o nich wiedzieć jak najwięcej. Oczywiście możesz wiedze czerpać tylko i wyłącznie z książek, katalogów czy prasy ale czy nie prościej i milej jest po prostu odwiedzić muzeum czy wystawę starych i wysłużonych motocykli? Tak? Gotowy na przeżycie niezapomnianych wrażeń? Do dzieła zatem.

Muzeum Poznańskie

Muzeum poznańskie zdecydowanie powinno znaleźć się na liście miłośnika starych samochodów i motocykli. Obiekt ten umiejscowiony jest w samym centrum Poznania pod Rondem Kaponiera. Zajmuje powierzchnię przeszło 600 metrów kwadratowych. Możemy tam podziwiać przede wszystkim wystawę pt. Kabriolety Świata ale nie tylko. Ekspozycja ta została przygotowana przez członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolskiego. W muzeum w Poznaniu możemy więc oglądać samochody wyprodukowane w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Japonii.

Muzeum miasta Zgierz

Muzeum miasta Zgierz to prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają zabytkowe motocykle. Na wystawie zatytułowanej „Zabytkowe pasje motocyklowe” możemy obejrzeć najróżniejsze modele motocykli: sokół, jawa, harley Davidson czy pierwszy model kultowego Komarka. Niekwestionowanym faworytem wystawy jest  harley davidson hydra glide z 1951 roku.

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

W muzeum tym również mieliśmy okazję oglądać oldtimery na wystawie pojazdów zabytkowych Classic Moto Show Kraków 2012. Ciekawe było to, że wszyscy posiadacze zabytkowych samochodów i motocykli byli zaproszeni do udziału w tworzeniu wystawy. Ideą tej wystawy było zaprezentowanie szerszemu gronu odbiorów historii motoryzacji. Zwiedzający mogli na własne oczy zobaczyć historyczne modele i zrobić sobie koło nich zdjęcie.  Cała wystawa została podzielona na działy:  polskie legendy, auta krajów demokracji ludowej, amerykańskie marzenia,  legendarni mistrzowie, poczciwe i niezawodne, pierwsze automobile, zabytkowe jednoślady.

Nie wahaj się. Koniecznie odwiedź najbliższą wystawę czy też najbliższe muzeum i zobacz, jak kształtowała się historia jednośladów. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.